tds_thumb_td_300x0
10 Maddede Söz Dizisinin Fethi Kulaksız’ını Anlattık!

Söz dizisinin Keskin nişancısı dediğimizde aklınıza ilk gelen şeyler neler? İşte sizin için Fethi Kulaksız’ı anlatan bir kaç özellik seçtik:

1- Aşkı ve Şefkati

Fethi başlarda çok soğuk ve duvarlı bir adam olmasına rağmen Eylem’le tanıştıktan sonra tüm duvarları yıktı ve geçmişin etkisinden çıktı. Tekrar aşka yenildi. Aşk duygusunu en güzel şekilde yansıttı. Kendinden önce hep sevdiği kadını düşündü. Şehit olurkenen bile Eylem mutsuz olmasın, üzülmesin diye gülerek verdi son nefesini. Hangi konuda olursa olsun bir endişeye sahipti ve Eylem’in saçının teline zarar gelecek diye kafayı yeme yollundaydı. Sadece kendi duvarlarını değil Eylem’in de duvarlarını yıktı. İmkansıza aşık olan bir kadını umutlarla doldurdu. Mutlu bir sona inandırdı. Galiba elinden gelseydi Eylem’i pamuklara sarıp kalbinde daima taşımak isterdi.

2- Keskin Nişancılık

Her operasyonda partiyi dışardan izleyip en çok keyif alan Fethi Kulaksız. Tüfeği Gonca ile birleştirdiklerinde Avcı oluyorlardı. Mesafe ne kadar olursa olsun tek kurşunla tek adamı vuruyordu. Keşanlı’nın demesi üzere gözleri adeta zoom yapıyordu. Düşmanlara karşı güçlü bir sniper. Tabi ki namlunun ucunda olanlardan kimse hayatta kalamadı. 

3- Kardeşlik

Tim sadece asker arkadaşları olarak görmüyordu birbirini. Fethi mesela herkesin derdini dinleyen ve dertleşen bir insandı. Kendi dertli olduğu anlar bile kendini unutup kardeşlerinden birinin mutluluğunu yaşadı. Hüzünü hiç bir zaman yansıtmadı onlara. Sorsalar en iyi dert dinleyen Fethi olabilirdi. 

4- Psikopat

Her insanın içinde olan bir karanlık taraf diyelim. Bu tarafı Fethi Kulaksız’da da izledik. Bazenleri tamamen kendinden başka birisi olup sinirlerine hakim olamıyordu.

5- Vatan Sevgisi

Bir asker dizinde vatana karşı saygısı çoktu demek basit olur fakat Fethi karakteri acısını bile bayraktan destek alarak yaşayan bir adamdı. Ülkenin başına gelenlerin yanında acısını acı olarak görmeyen bir asker. Son nefesini bile vatanı için verdi.

6- Yaralanmayan

Belki komik duracak ama Fethi ne kadar yaralanırsa yaralansın ayakta durabilen bir adamdı. Mesela olduğu yer patladı ve enkaz altında kaldı yinede kalkıp çatıştı. Bıçak yarası aldı veya kolundan bir mermi sıyırdı yinede çatışmaya devam etti. Bence onu özel yapan şey de buydu. 

7- Sesi Güzel

Dizide bir çok sesi güzel olan oyuncular bulunmakta. Burak Sevinç’de onlardan biri. Acı hissettiği zamanlar türküler söyleyen ve acısınu türkülerde anlatmaya çalışan duygusal bir adamdan bahsediyorum. Sevinçini bile şarkılarla türkülerle yansıtan müziğe aşık bir adam.

8- Güçlü

Güçlü olmak çok basit kullanılan bir kelimedir aslında. Fethi geçmişinde o kadar çok şey yaşamış ki bir insanın hayatı boyunca aşka küsecek kadar. Fethi bu derin yaralara sahip olduğu halde, ailesiyle görüşmediği halde askerlikte tanıdığı insanları ailesi olarak gördü. Yaralarını kapattı, Aşık olduğu kadına ve Vatan’a hayatını adayarak. 

9-Naif

Fethi diyince aklıma ilk başta naiflik geliyor. Kendi içinde olan bu kibarlık ve naiflik anlatılamaz. Sahnelerin bir çoğunda dikkatinizi çekecektir zaten.

10- Kadınlara Saygısı

Fethi bir feminist bir adamdı. Kadınlara karşı saygı duyulması gerektiğini hep söyleyen biriydi  aynı şekilde “Bayan” diyen erkeklere sinir olan muazzam bir karakter.

Gerçekten çok güzel işlenmiş bir erkek karakteriydi Fethi Kulaksız. Umarım dizilerde daha fazla böyle karakterler izleriz. Hoşça kal Avcı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!