Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Malatya Valiliği’nin yardımlarıyla 9-15 Kasım 2018 tarihinde düzenlenecek olan 8. Malatya Uluslararası Film Festivali, Türkiye ve daha nice ülkelerden gelipte katılan sinemacılar Malatya’da film festivalinde buluşmaya hazır!
Malatya Büyük Şehir festival biletleri ise 6 Kasım Salı günü yani yarın (06.11.18) satışa sunulacak.
Türü farketmeksizin Yerli ve Yabancı yüzü aşkın film izleyici ile buluşacak. Festivalde yüzlerce sinema profesyonelinin diğer yanı, dünya genelinde oyuncular, yönetmenler, sektörün birbirinden önemli yıldızları ağırlanacak.
6 Kasımda satıla sunulacak olan biletler 1 hafta sürecek ve, Yeşil Sineması ve Malatya Park Avşar Sineması gişelerinde, satışa sunulacak. Bilet fiyatları, sinema severlerin katılıma kolaylaştırma adına öğrenciler için 3 TL, yetişkinler için ise 5 TL ile sınırlandırıldığını duyurdu.
Son olarak festival sever ve takip eden kişilerin izlemek istedikleri filmler hakkında daha detaylı bilgileri salonlarından ve “malatyafilmfest.org.tr” internet sitesinden takip ederek kontrol edebileceği öğrenildi.
8. MALATYA ULUSLARARASI FESTİVALİ’nde seyirci ile buluşacak filmler ise şu şöyle açıklandı;
ULUSAL UZUN METRAJ YARIŞMA FİLMLERİ
1- Borç – Debt – Vuslat Saraçoğlu
2- Aydede- Road To The Moon – Abdurrahman Öner
3- Son Çıkış – Siren’s Call – Ramin Matin
4- İçerdekiler- Insiders – Hüseyin Karabey
5- Halef-Halef – Murat Düzgünoğlu
6- Güvercin- The Pigeon – Banu Sıvacı
7- Meleklerin Koruyucusu-Guardian of Angels – Ensar Altay
8- Dört Köşeli Üçgen- Four Cornered Triangle – Mehmet Güreli
9- Kardeşler- Brothers – Ömür Atay
10- Anons- The Announcement – Mahmut Fazıl Coşkun
11- Sükut Evi-House of Serenity – Cafer Özgül
12- Çınar-Plane Tree – Mustafa Karadeniz
13- Güvercin Hırsızları- The Pigeon Thieves – Osman Nail Doğan
ULUSAL KISA METRAJ YARIŞMA FİLMLERİ
1-Kimse Elimi Tutmasın – Cenk Ertürk – Kurmaca
2-Pantolon – Tahsin Özmen – Kurmaca
3-Her Şey Yolunda – Metehan Şerefoğlu – Kurmaca
4-İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış… ve İlkbahar – Hamza Uysal – Animasyon
5-Balık Kraker – Yiğit Evgar – Kurmaca
6-Hikayeci – Anıl Güldoğan – Kurmaca
7-Boşluk – Elif Eda – Kurmaca
8-Görüşme – Vehbi Bozdağ – Kurmaca
9-Sonsuz – Murat Çetinkaya – Kurmaca
10-Sen Adam Mısın – Alihan Erbaş, Harun Köybaşı – Belgesel
ULUSLARARASI UZUN METRAJ YARIŞMA FİLMLERİ
1-AGA – Milko Lazarov – Bulgaritan/Almanya
2-AN IMPOSSIBLY SMALL OBJECT (Aşırı Küçük bir Nesne ) – David Verbeek – Tayvan/Hollanda/Hırvatistan
3-HAPPY BIRTHDAY (Doğum Günün Kutlu Olsun) – Christos Georgiou – Yunanistan/Almanya/Fransa
4-IN SİLENCE (Sessizlikte) – Ardak Amirkulov – Kazakistan
5-LAST CHİLD (Son Çocuk) – Shin Dong-Seok – Güney Kore
6-SULEİMAN MOUNTAİN (Süleyman Dağı) – Elizaveta Stishova – Kırgızistan
7-ORANGE DAYS (Turunç Günleri) – Arash Lahooti – İran
8-VOLCANO (Volkan) – Roman Bundachuk – Ukrayna/Almanya
9-SUMMER SURVİVORS (Yazdan Kalanlar) – Marija Kavtaradze – Litvanya
10-THE LOAD (Yük) – Ognjen Glavonic – Sırbistan/Fransa/Hırvatistan
11-ANONS (The Announcement) – Mahmut Fazıl Coşkun – Türkiye/Bulg.
12-MELEKLERİN KORUYUCUSU – Ensar Altay – Türkiye
ULUSLARARASI KISA METRAJ YARIŞMA FİLMLERİ
1-Red Velvet – Mahmoud Samir/ Youssef Mahmoud – Mısır – Kurmaca
2-The Teacher – Maxim Elagin – Rusya – Kurmaca
3-Sallakh – İspanya – Rasoul Iranzaf Aghamırlu – İran – Kurmaca
4-Zacarias – Violeta Trincado – İspanya
5-Short – Ruslan Aghazadeh – Azerbaycan
1-Yedinci Ocak – Yön: Haydar Şişman – Yap: Ümran Safter
ULUSLARARASI PANORAMA
1-A Road (Yol)– Kalvira Akchalova – Kırgızistan – Kurmaca
2-Dark Night (Karanlık Gece)– Ivan Plechev – Rusya – Kurmaca
3-Labor (Doğum Sancısı)– Cecilia Albertini – İtalya/Amerika – Kurmaca
4-Heyvan (Hayvan)– Behram Ark – İran – Kurmaca
5-Melodi – Michael Kam – Singapur – Kurmaca
6-Space Mountain (Uzay Dağı)– Victor Nores – İspanya – Kurmaca