Yeni nesilin genç ve başarılı oyuncularından Tolga Sarıtaş’ı tanıyarak başlayalım. Kaliteli kişiliği, sağlam duruşu, içten ve samimi davranışlarıyla kalbimize taht kuran, her kesimden taktir toplayan, çok sevdiği oyunculuğu aşkla yapanlardan Tolga Sarıtaş.

Bir diğer tutkuyla bağlı olduğu şey de müzik! Hayatının herzaman bir parçası olmuş müzik. Hayat verdiği karakterlere bile müzikle hazırlanıp içsellestirmiş, hatta bazen karakterlerin duygularını bize şarkı söyleyerek dile getirmiştir. Hayatına sevgisiyle değer katan ailesine ve çocuklara verdiği önem ve sevgisi de taktire şayandır. İşte milyonlarca hayranının neden Tolga Sarıtaş’ı bu kadar sevdiğinin cevabı da bu satırlarda saklı sanırım. Tabi derinliğinde kaybolduğumuz deniz gözleri ve karizmasını da göz ardı etmemek lazım?

Tolga Sarıtaş, her karakteri ustalıkla üstüne giyen, enfes oyunculuğu, muhteşem yeteneğiyle adeta büyüleyen genç kuşak oyuncularındandır. Şu an adından sık sık övgülerle bahsettiren oyunculuğu, yakışıklılığının önüne geçmiş durumda. Gelin, Tolga Sarıtaş’ın kariyer yolcuğuna bir göz atalım.

Tabiki de bu başarısı tesadüf değildir. Jestleri, mimikleri, ses tonu, yakışıklılığı, mavi gözleri ve oynadığı bütün karakterlere bürünerek hayat verişi… Tolga Sarıtaş, oynamayıp yaşayan ve bizlere sonuna kadar yaşatan eşsiz bir yetenektir.
Lise yıllarında tiyatro yaparak başlamıştır oyunculuk kariyerine ve ardından da birsürü dizide ufak tefek rollerde yer almıştır. İlk nerede başladı sorusunun kesin bir cevabı yoktur. İşin mutfağından başlayıp adım adım kendi yeteneğiyle tırmanmıştır başarılı kariyerinin basamaklarını.

Peki, Tolga Sarıtaş dikkatleri üstüne çekmeye ne zaman başlamıştı? Onu diğer oyunculardan ayıran özellik neydi? Masmavi gözleri, yakışıklılığı dikkatlerimizi çekse de o gözlere yüklediği anlamlar, yaşattığı duygular Tolga Sarıtaş’ı akran grubundan ayırıp, adeta efsane yapmıştır ve genç yaşına rağmen usta oyuncu sıfatına nail olmuştur.

Tolga öncesinde 20 Dakika dizisinde Ferdi, Beni Unutma’da Mert gibi ufak tefek rollere can verse de esas çıkışını kesinlikle Muhteşem Yüzyıl Şehzade Cihangir ile yapmıştır.

Şehzade Cihangir-Muhteşem Yüzyıl
Şehzadelerin en naifi sırtında kamburu ile en zayıf olduğu keskin bir karakter fakat bu karakter Tolga Sarıtaş’ın yorumuyla birlikte ölüm sahnesi ile adeta zihinlere kazınmıştır. O kadar usta isimlerin arasından adından övgüyle bahsettirmeyi başarmıştır. Ah Cihangir o nasıl bir masumiyet? Tolga Sarıtaş o nasıl bir oyun gücü? Duygular şelale…

Benim Adım Gültepe-Murat
Dizinin ömrü çok uzun olmasa da Tolga Sarıtaş’ın bambaşka bir karaktere bürünmesiyle dikkat çekiyor. Masum, naif, bir o kadar bilgili… Hele o muhteşem gözlükleriyle yerli Harry Potter olarak adlandırılması…

Güneşin Kızları-Ali
Tolga Sarıtaş, oyunculuk yeteneğiyle hep dikkat çekse de Güneşin Kızlarında’ki yakışıklılığıyla da dillere destan olmuş ve genç kızlar tarafından büyük bir fan kitlesi edinmiitir. Ali karakterine gelince onu nasıl tarif etsek az gelir. Hem hırçın, asi bir genç, hem de bir o kadar kırılgan, yaralı, küçük bir çocuk. Tolga Sarıtaş, Ali’nin aşkını, acısını bütün duygularıyla izleyen herkese en derinden hissettirmiştir. Hele o mavi gözleri yok mu? Yaşadığı her şeyi bin bir tona bürünen gözlerinden okursunuz Ali’nin.. Ali Mertoğlu, biz sana veda edemedik; daha fazla yaralanma diye seni sarıp sarmalayıp içimize sakladık hep özel kalacaksın.

Büyük Sürgün Kafkasya-Cemil
Büyük Sürgün Kafkasya 4 bölümlük TRT ‘de mini dizi olarak yayınlandı. Köyde yaşayan bir ailenin sıradan bir çocuğu idi Cemil. Ailesini seven, Nino’ya aşık, dürüst bir genç… Sürgün, aşk, acı ve ölüm… Kısa ama dolu dolu bir işti. Çekildikten bir sene sonra yayınlandığı için Güneşin Kızları ile aynı anda yayınlandı. İki karakter arasındaki uçurum derecesindeki farklılık ise Tolga Sarıtaş’ın yeteneğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Kötü Çocuk-Meriç Tuna
Tolga Sarıtaş’ın sarışınken saçlarını boyatarak esmere döndüğü, soğuk, içine kapanık, biraz agresif, biraz yaralı yine bambaşka bir karakterdi Meriç Tuna… Bir Wattpad hikayesinden alınmıştı. Bu karakter de dış görünüşündeki bukalemun vari muhteşem değişimi, onun her oynadığı karakteri ne kadar önemsediğini ortaya koydu ve bambaşka birine bürünerek adeta yine oyunculuğuyla izleyen herkesi büyüledi .

Söz-Yavuz Karasu
Sarı Komutan efsanesi… Tolga Sarıtaş, bu kez ise 28 yaşında bir tim komutanı… Bütün karakterlerinde olduğu gibi hem görünüş olarak değişikliğe gitti Tolga Sarıtaş, hem de bambaşka bir adam oldu. Kararlı, güçlü, sadık ve liderlik özelliğiyle Yavuz komutana dönüşüverdi. Genç yaşında bu başarı ise takdire şayan gerçekten. Henüz 12 bölümdür tanıyoruz Yavuz Karasu’yu ama o çoktan efsane karakterler arasında girdi bile… Ve uzun yıllar Yavuz’u daha da yakından tanımayı arzu ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz