Gelsin Hayat Bildiği Gibi 21. Bölüm | Yaşamak Mı Bu? 💔

Songül’le Sadi’nin her şeyi açık açık konuştuğu evrenin -aşık oldukları, hayatlarını birlikte devam etme fikri, buram buram sevgililik yani🥺- bu yalanın ortaya çıktığı döneme denk getirilmesi beni biraz üzüyor olsa da, çünkü daha tam tadını çıkaramamıştık o yoğun duyguların, olaylar toparlandıktan sonra daha iyi ve sağlam devam edeceklerini bilmek hoşuma gidiyor. Öyle olacak yani değil mi mantıken, olmak zorunda.. Aynı tonda devam edemez, çok daha güçlü şeyler lazım. Ayrıca ufak bir not, bu Sadi Derya durumunu yalan diye değil de sır diye nitelendirmek isterim. Saklanmak zorunda kalınmış bir sır.. Yalan dedikçe fenalaşıyorum da çünkü kendimi Songül’ün yerine koymaktan. 🥲

Songül’ün yaşadığı acıyı ve korumaya çalıştığı iradesini öfke şeklinde izledik hep bu bölüm, çok etkileyiciydi. Bakışları, sesi, tavırları.. Her şeyiyle. Sadece tek bir şey istiyorum. Sadi odanın kapısında oturup konuştuğunda kulaklıkla çıktı ya dinlememiş gibi, umarım orada dinlemiştir. Duymuştur ama onun canı yansın diye öyle yapmıştır. Bence zaten böyle yaşandı, ama bu süreçte öyle dik durdu ki kızımız, sırf yumuşamasın hisleri diye tıkamıştır kulağını ihtimalini de göz ardı edemiyorum. Baya inatla direniyor çünkü garibim kıyamam. Neyse.

Aylin salağının flash belleği kaybedeceği, Can’ın da yedekleyeceği aşırı barizdi. O konunun öyle hallolmasına sevindim. Mahkemede yani, Esra’nın suçunun ortaya çıkması oh dedirtti. Başka anne baba konularının aksine leşşşşşş gibi uzatılmadı hayret. 🙂

Aylin demişken, Araz da diyelim. Gizem’in yaşadığı olayı, BÖYLE BÜYÜK BİR ACIYI Mert’e “sevgilinin yanında ben vardım o an” demek için kullanması beni çok rahatsız etti. En hafif tabirle çok mide bulandırıcı bir seçim, kim yazdıysa. Aşk kısmı da düzgün yazılmıyor zaten. Aylin’e anne mevzusu yüzünden bağ kurdu şefkat duydu dedik sonra Gizem’e yürümeye devam etti o benim aşkım hep tadında falan, sonra ara ara yine Aylin’e bi yanaşmalar iltifatlar bir şeyler, endişelenmeler.. Dandik yani bence. Siz ne düşünürsünüz bilmem. (Aylin’in de Araz hastanede yatarken söylediği şeyi anlatması cringe festivaliydi, aşırı gereksizdi, söylese bile başka şekilde olmalıydı. O kadar çiğ, gerçekçilikten uzak değil.)

Şimdi beni rahatsız eden bir diğer şeye geçiyorum. BAŞINDAN BERİ BİZE İYİLİK MELEĞİ GİBİ GÖSTERİLEN VE GERÇEKTEN DE Bİ KÖTÜLÜĞÜNÜ GÖRMEDİĞİMİZ DERYA’NIN BİR ANDA “Songül umarım Kıvanç’a bahsetmez yoksa aramız bozulur sır yok demiştik güven müven zart zurt” demesi. ?????????????????????? Lan siz şaka mısınız? Bu kadın içtenlikle üzülmedi mi Songül’ün acısına, evliliklerinin zarar görmesine, ne bileyim suçlu hissetmedi mi, hadi hissetmesin, sadece üzülmüş olsun. DERDİ NE ARA BU OLDU? Hangi kafayla yazıyorsunuz bunları ya, kimse mi itiraz etmiyor Allah aşkına! Gerçekten arkadaşı olarak görüyor, seviyor Songül’ü bu kadın ya. Seviyordu ya da bilemiyorum. 😒 Başlicam sizin tutarsız kaleminize de, Kıvanç meselenize de. Durun bi nefes alayım sakinleşeyim dkjsdljkdlk.

Sadi’nin burda şifre konusunda zortlaması ve Songül “benim odamda yatıyosun” diyince affedildiğini, işlerin oraya kadar gideceğini düşünmesi trajikomikti, eğlendim biraz malesef.

Sanem’in Ozan’la gitmesi pek mantıklı gözükmese de bence doğru karardı. Kurtardı kendini o şeytan kadından. Bir de yaşları küçük biliyorum, ama ikisi başbaşa bir yere kaçmayacak. Ozan’ın ailesi ve başka insanlar falan da var sahip çıkacak. O yüzden de ok yani. Bi delilik yapılıyor, ama temkinli, şartlar müsait BENCE.😂 Bir iki seneye de iş güç sahibi olup düzen kursunlar işte.

Bölümde biraz atışma olması güzeldi SadGül cephesinde. Buram buram dramı biraz geride bırakıyoruz çok şükür, o laf sokmaları, Sadi’nin mahcup-alttan alan-suçunu bilen ve çırpınan hallerini öper başımıza koyarız. Zaten fragmanın verdiği rahatlık da var. Fragman demişken bizimkinin ölüme hazırlanışı ve binevi intihar sahnesini (bağırıp adamların içine dalış) hayli komik bulduğumu söylemek isterim.

Son olarak, ergenler kraliçesi Sevda’nın Vural’a yaptığı şeyin büyük kahpelik olduğunu ve Mert’e suç yıkma meselesinin gereksizliğini vurgulayarak bitirelim. Acaba bu sefer de süper kahramanımız Sadi mi halledecek meseleyi merak içindeyim..

Kapanıştaki yüzük sahnesi 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭 Hislerimi bu şekilde ifade etmeyi tercih ettim. Ve tabii ki rus ruleti. Anmadan geçmek olmaz. Umarım hem Songül’ün hem de izleyecek olan bizlerin tatmin olacağı kalitede bir açıklama+barışma sahnesi yazılmıştır..

ÖNCEKİ BÖLÜM YORUMU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!