Star Wars günümüzde de tekrar çekilmeye başlayan, kült filmlerin başında gelen bir film ancak sırf izleme sırasını çözemediği için bu seriye bir türlü başlayamayanlar, karar veremeyip izlemeyi erteleyenler var. Sizin için sekizinci film vizyona girmeden önce durumu özetleyelim. Öncelikle Star Wars’un kesin doğru bir izleme sırası yok. 1, 2, 3, 4, 5, 6 şeklinde de 4, 5, 6, 1, 2, 3 şeklinde de izleyebiliriniz.

Star Wars, çekilirken tutmayacağı düşünülerek hikayenin giriş bölümü atlanıyor ve 4. filmden çekilmeye başlanıyor. Yani filmlerin çekim sıralaması 4, 5, 6, 1, 2, 3 filmi kendi zamanında izleyenler bu sıraya göre izledi. 4. film  ”Star Wars: A New Hope” 1977 yılında çekiliyor. Çekim sırasına göre izlemek isteyenler bu filmden başlamalı ve bu sıraya göre izlemeli.

Film tuttuğunda ise yaklaşık 30 yıl sonra devam filmleri çekiliyor ve Darth Vader’ın Anakin Skywalker olduğu yıllara dönüyoruz. Çekildiği sıra önemli değil hikayenin bütünlüğü, olayların gelişme sırası önemli diyorsanız kronolojik sıra ile izlemenizi öneririz: 1, 2, 3, 4, 5, 6.

Bizim önerimiz ise 1,2,3,4,5,6 sırasını takip etmeniz. Zamanında izleyenlerin öyle bir şansı olmamış ama artık tüm filmler bitip seri tamamlandığına göre bizim hikayeyi sıraya koyma şansımız var.

7. film Güç Uyanıyor ise 2015 yılında çekilen serinin devam filmi. Eğer yeni seriyi de merak ediyorsanız 6 filmi tamamladıktan sonra, sırada 7. film geliyor. İyi seyirler!

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz